Newsletter at Herland Report, by Hanne Nabintu Herland
Herland Report TV program med Hans-Erik Dyvik Husby: Hvor ble det av venstresidens idealer?

Herland Report TV program med Hans-Erik Dyvik Husby: Hvor ble det av venstresidens idealer?

 

Herland Report: Hans-Erik Dyvik Husby, alias HankVonHelvete, tidl. frontfigur i death punk bandet, Turbonegro, snakker med religionshistoriker Hanne Nabintu Herland om hvordan vi stigmatiserer hverandre.

Han forteller fra sin erfaring som rockestjerne, om hvor pluralistisk verden er, mens vi ofte søker ensrettethet og konformitet. Hvordan oppsto denne trenden og hva kan vi gjøre for å motvirke ensrettethet og heller støtte en samfunnsutvikling som idealiserer mangfold?

Husby belyser farene ved medietrenden er man utestenger viktige informasjonsbiter som gjør at folk får et skjevt bilde av verden.

Han snakker også om sin historiske støtte til Arbeiderpartiet, hvorledes hans foreldreså på Einar Gerhardsen som den store, samlende politikeren i Norge etter krigen.

Husby spør hvorvidt venstresiden har sviktet sine opprinnelige idealer og etterlyser solidaritet og empati.

 

 

Problemet er at medieelitens kart ikke passer med virkelighetens terreng, mener Husby.
Fenomenet oppstår at folk ikke orker å lese aviser lenger da de vet at det de leser er kraftig ideologisk farget. Man føler at den politisk-korrekte indoktrineringen er altfor sterk i det som skrives.

The Herland Report når millioner årlig og tar opp tema knyttet til utenrikspolitikk, kultur, religion, Midtøsten og et Europa i forfall sett fra et annerledes perspektiv, kjemisk fritt for politisk korrekthet og den politiske sensur som nå i stor grad preger media.

SUBSCRIBE AND FOLLOW the Herland Report WEB TV:

 

Advertisement Partner Support Us Herland Report

Check Also

The City of London Financial Engine: Half of the world’s offshore wealth sits in British-linked secrecy jurisdictions Getty

Privately owned Federal Reserve, monopolistic cartels, globalist elite power undermine national sovereignty

  Senior geopolitical analysts at Promethean Action, Susan Kokinda and Barbara Boyd point out in …

BlackRock Unregulated Investment Firm: Getty

Investment Funds buy up Private Property: The slow return to Feudalism

  The vast majority of the world’s assets are owned by just two investment firms …

×